Zatrucia domowe ? pierwsza pomoc

Zatrucia domowe ? pierwsza pomoc
1 vote, 5.00 avg. rating (85% score)

OLYMPUS DIGITAL CAMERANiech nigdy nam się nie przydarzy, ale lepiej jak radzić sobie w takich wypadkach, co robić, aby pomóc swoim najbliższym i sobie gdyby jednak się przydarzyło.
1. Zatrucie czadem objawia się dusznościami, bólami głowy znużeniem i osłabieniem. Pierwszą sprawą jest otwarcie okien, aby pozbyć się trującego gazu i wyniesienie osoby zatrutej na świeże powietrze, ułożenie osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej i wezwanie pomocy medycznej.
2. Przy zatruciu lekami (zażyta zbyt duża dawka lub połknięcia przez pomyłkę) występują zwykle silne bóle brzucha, nudności, wymioty, odbijanie i biegunka a przy zatruciu środkami nasennymi zawroty głowy i senność. Natychmiast trzeba wezwać pogotowie; znaleźć opakowanie po zażytych lekach, aby lekarz wiedział, z czym ma do czynienia i ułożenie chorego w pozycji bocznej ustalonej, która zapobiega zachłyśnięciem się wymiocinami i do przyjazdu karetki pogotowia starać się, aby osoba poszkodowana nie zasypiała.
3. Przy zatruciu środkami chemicznymi żrącymi natychmiast wzywamy pogotowie ratunkowe, podajemy, z jakim środkiem mamy do czynienia, możemy podać do wypicia białko kurze, które ma działanie zobojętniające kwasy i w żadnym wypadku nie prowokujemy wymiotów!

Zobacz także inne nasze wpisy o zdrowiu:

Posted by:

admin

Related articles

Tagi: Gniewiński portal, baront schody, geodeta głogów cennik, trioxygen 5, szycie firan kędzierzyn, bcaa katowice sklep, złomowanie auta tarnobrzeg, przesłony wodoszczelne, balayage fryzjer kraków, rozstępy biceps, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków

Back to Top