Infekcje intymne

Infekcje intymne
1 vote, 4.00 avg. rating (75% score)

operacje plastyczne (1)Kobiety znacznie częściej niż mężczyźni z powodu budowy fizjologicznej (znacznie krótsza cewka moczowa) zapadają na infekcje pęcherza i narządów płciowych. Gdy czujemy bóle w dole brzucha, ciągłe parcie na pęcherz lub zmiany w wyglądzie wydzieliny z pochwy koniecznie powinnyśmy udać się do lekarza, a póki, co domowymi sposobami możemy sobie pomóc doraźnie. Czasami wystarczy ciepła kąpiel by wspomóc organizm w walce z infekcją. W przemarzniętym, bowiem organizmie odporność spada a w rozgrzanym naczynia krwionośne się rozszerzają i do chorych miejsc szybciej docierają komórki obronne. Dobrze jest także przykładać do podbrzusza ciepły termofor i owinąć się w pasie ciepłym kocem.
Bardzo dobrze wpływa na układ moczowy kuracja żurawinowa. Owoc ten zawiera substancje, które powlekają śluzówkę pęcherza ochronną warstwą, która uniemożliwia zagnieżdżenie się w śluzówce chorobotwórczych bakterii, co uniemożliwia ich rozmnażanie. Wystarczy zjadać dziennie 30 gram suszonych owoców, aby utrzymać efekt ochronny.
Pomocne także będą napary z ziół: liści czarnej porzeczki (działanie moczopędne, ściągające i osłaniające), skrzypu polnego (moczopędny), mącznicy (odkażająco, moczopędnie)?

Zobacz także inne nasze wpisy o zdrowiu:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top