Co to jest odczulanie?

Co to jest odczulanie?
1 vote, 4.00 avg. rating (75% score)

oprogramowanie-stomatologiczne-3Jeśli lekarz po przeprowadzeniu badań zdiagnozuje alergię (zwykle są to punktowe testy skórne polegające na nałożeniu na skórę punktowo kropelki alergenu i nakłuciu skóry, ? jeśli po około20 minutach pojawia się bąbel oznacza to, że akurat ta substancja jest przyczyną alergii), może zlecić odczulanie.
Odczulanie to rodzaj terapii, która uczy nasz organizm jak sobie radzić w zetknięciu z alergenem. Kuracja jest długotrwała gdyż przeciętnie trwa od trzech do pięciu lat. Szczepionka podawana jest w formie iniekcji podskórnej lub w postaci tabletki pod język. Najpierw szczepionkę podaje się, co tydzień a następnie częstotliwość malej i podaje się ją raz na miesiąc. Zastrzyk dostaje się zawsze w gabinecie lekarskim ze względu możliwości wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego.
Osoby, które nie zdecydują się na odczulanie skazane są na leczenie objawów i unikania kontaktu z alergenami. Na katar można stosować, (ale nie dłużej niż 5 dni; po tym czasie mogą nasilać się objawy, a wiec działać całkiem w odwrotnym niż pożądany kierunku) krople do nosa kupione w aptece bez recepty. Można także zażywać leki antyhistaminowe, które znacznie osłabia objawy alergii?

Zobacz także inne nasze wpisy o zdrowiu:

Posted by:

admin

Related articles

Tagi: żwir siany ostrów, zerwany triceps, armatura łazienkowa Apavisa, standy eliptyczne cena druku, endoskop laryngologiczny sinutronic, elwix torba, Usuwanie owłosienia żary, glutamina katowice, Fotodepilacja Żary, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, turnabol

Back to Top