Co to jest odczulanie?

Co to jest odczulanie?
1 vote, 4.00 avg. rating (75% score)

oprogramowanie-stomatologiczne-3Jeśli lekarz po przeprowadzeniu badań zdiagnozuje alergię (zwykle są to punktowe testy skórne polegające na nałożeniu na skórę punktowo kropelki alergenu i nakłuciu skóry, ? jeśli po około20 minutach pojawia się bąbel oznacza to, że akurat ta substancja jest przyczyną alergii), może zlecić odczulanie.
Odczulanie to rodzaj terapii, która uczy nasz organizm jak sobie radzić w zetknięciu z alergenem. Kuracja jest długotrwała gdyż przeciętnie trwa od trzech do pięciu lat. Szczepionka podawana jest w formie iniekcji podskórnej lub w postaci tabletki pod język. Najpierw szczepionkę podaje się, co tydzień a następnie częstotliwość malej i podaje się ją raz na miesiąc. Zastrzyk dostaje się zawsze w gabinecie lekarskim ze względu możliwości wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego.
Osoby, które nie zdecydują się na odczulanie skazane są na leczenie objawów i unikania kontaktu z alergenami. Na katar można stosować, (ale nie dłużej niż 5 dni; po tym czasie mogą nasilać się objawy, a wiec działać całkiem w odwrotnym niż pożądany kierunku) krople do nosa kupione w aptece bez recepty. Można także zażywać leki antyhistaminowe, które znacznie osłabia objawy alergii?

Zobacz także inne nasze wpisy o zdrowiu:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top